12 Şubat 2016 Cuma

Aşkın en yakıştığı koleksiyon ÖZLEM SÜER “Women In Love”


Başarılı Tasarımcı Özlem SüerWomen in Love2016-2017 Sonbahar/Kış KoleksiyonunuParis, Milano ve New York yolculuğuna çıkmadan önce St.Regis İstanbul’da moda severlerle buluşturdu. 

Özlem Süer 2016/2017 Sonbahar/Kış Koleksiyonunu ilk kez İstanbul’da marka dostlarına, basına ve cemiyetin önde gelen isimlerine tanıttı. Koleksiyon daha sonra sırasıyla Paris, Milano ve New York yolculuğuna çıkacak.  

Defilenin açılış ve finalini Tülin Şahin’in yaptığı gösterinin koreografisi Yasin Soy’astylingise Mert Yemenicioğlu’na ait. 


Özlem Süer ana teması AŞK olanWomen in Love” Koleksiyonu’n da Japon ve Yunan kültürlerinden esinlendi.Japon kültüründekikusurlu güzellikfelsefesiWabi-Sabi”ile Batı’daki Yunan güzellik anlayışına hakim olan asimetri, süreksizlik ve bitmemişlik duygusu birlikte harmanlandı.Her bir parça özenle, “tek” ve “biricik”olarak tasarlandı.Crush etkili pliseler, yaratılan dokulu kumaşlar, siyah ve pudra renklerinin yanı sıra,bir vurgu rengi olarak kırmızı tercih edildi. 

Defile öncesi kokteylle başlayan organizasyona ilgi büyüktü.Sanat, işve cemiyet hayatının önde gelen isimleri arasında ünlü ressam Prof.Dr. Hüsamettin Koçan,Prof.Dr.Sedefhan Oğuz, Şef Metin Süerkan,Saffet Emre Tonguç, oyuncu Hatice Aslan, oyuncu Gonca Vuslateri ve eşi Burak Ertoğan,Özlem Gürses,Diyetisyen ve yazar Dilara Koçak, dizi oyuncusu Begüm Kütük,Mert Vidinli, Pelin Kaya ve Şah Yaycı yeraldı. 
Kokteyl sonrası defile salonuna geçen konuklar danteller, dar dokuma şeritler, kıyafetten bağımsız elbisenin üzerine giyilen tamamlayıcı parçalar, farklı styling anlayışlarına olanak sağlayan üst ve alt gruplardan oluşan,alışıldık formların dışında ki koleksiyonu ilgiyle izlediler. 

Özgünlük ve aşk dokunuşları olan, Özlem SüerWomen in LoveKoleksiyonubelki de kusurlu bir güzelliği anlatmaya çalışıyor. Aşkı, güzelliği, benzersizliği ve bitmemişlik duygusunu Hiç yorum yok:

Yorum Gönder